Genel

Ahmet Karabulak Solo Sergisi, 25 Mart – 07 Nisan 2011, MTSO

Sanatçı Ahmet Karabulak’in “SORGUSUZ / SUALSİZ” Solo Sergisi 25 Mart 2011 Cuma günü saat 17.30 – 19.30 arasında yapılacak kokteyl ile açılacaktır. Açılış kokteyli sırasında “Sanat ile Sorgulamak” adlı söyleşi de düzenlenecektir. Konuşmacıları Celâl SOYCAN, Veli MERT ve Ahmet KARABULAK olan söyleşi saat 18.30’da başlayacaktır.

Ahmet Karabulak aynı zamanda Mersin depoART atölye kollektifi ve MersinSanat İnisiyatifi Platformu kurucularındandır.

25 Mart – 07 Nisan 2011 tarihleri arasında açık kalacak olan sergi, hafta içi 8.30-18.00, Cumartesi 10.00-17.00 saatleri arasında sanatseverler tarafından gezilebilir.

Sanatçı Ahmet Karabulak’ın “Sorgusuz Sualsiz Solo Sergisi”nin açılışı ve “Sanat ile Sorgulamak” konulu söyleyişi gerçekleştirildi. Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde yapılan açılışa Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Faik Burakgazi ile çok sayıda sanatsever katıldı.

Sergi hakkında bilgi veren Sanatçı Ahmet Karabulak, “Sergide vurgulanan, toplumsal yaşam üzerinde tahakküm oluşturan aşırı-politik söylemlerin ve uygulamaların birey ve toplum üzerinde yaratığı deformasyon ve sonuç olarak meydana gelen travmanın göstergeleridir. Serginin genel konsepti de toplumsal bir yaraya işaret ediliyor. Bu toplumsal yara her gün biraz derinleşen ve derin yarıklar oluşturan şiddetli sarsıntılar meydana getiriyor. Bu anlamda sergide kullanılan hazır nesneler bu toplumsal gerilimin merkezindeki simgelerdir. Bu nesnelerin kendi düz anlamlarına fazla müdahalede bulunmadan kendi anlamsallıkları içinde meseleleştirmeye çalıştım. Sergilenen eserler, genel olarak bütün olup bitenlerin özne olarak bendeki zihin/yarılmasının sonucudur” dedi.

9 eserin yer aldığı sergi 7 Nisan 2011 tarihine kadar devam edecektir.