Genel

Akülü Tekerlekli Sandalye Kampanyası Yararına Dayanışma Sergisi, 16-21 Nisan 2010, MTSO

MERSİN ORTOPEDİK ENGELLİLER DERNEĞİ, il genelinde başlatmış olduğu Akülü Tekerlekli Sandalye Kampanyası sanatçılarımızın dayanışması ve kampanya yararına bir sergi çalışması ile ortopedik engellilere bir umut ışığı oluyor.

1997 yılından bu yana ilimizde yaşayan ortopedik özürlülerin tıbbı cihaz sosyal ve ekonomik bir çok talep ve ihtiyacını çözme azminde olan derneğimiz , bu amaç doğrultusunda duyarlı Mersinli ressamlarımızdan Ahmet Yeşil ve Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden Doç.Dr Veli Mert beyin önderliğinde ülkemizin farklı yerlerinde 20 ressam katılımı ile Sayın Valimiz Hüseyin Aksoy beyin açılışını yapacağı MTSO Sanat Galerisinde 16-21 Nisan 2010 tarihleri arasında sergilenecek ve satışa sunulacak resimlerin gelirleri ile Akülü tekerlekli Sandalye taleplerini karşılanmasında önemli bir çalışmaya imza atacağız.

Sergideki tabloların alıcı bulmaları, tamamının satılarak maddi bir kaynağa dönüşmesi gerekmektedir. Topluma hizmet için sorumluluk hisseden pek çok hayırsever işadamlarımız ve vatandaşlarımız ,kurumlarımızın destek vererek sergide yer almaları çağrısında bulunuyoruz.

Tüm resimlerin satılmasını sağlayarak içinde yaşadığımız bu toplumda engellilerimizin yaşam kalitesini iyileştirmek için çaba harcamak zorunda olduğumuzu ifade etmek istiyorum.

Ressamlarımızın projede gösterdikleri duyarlılık hepimize örnek olacak niteliktedir. Sayın Valimiz Hüseyin AKSOY’a Büyükşehir Belediye Başkanımızın Macit ÖZCAN’a ,MTSO Meclis Başkanı Faik BURAKGAZİ beyefendiye içten şükranlarımızı sunuyoruz.

Projenin sağlayacağı kaynaklarla temin edilecek “Akülü Tekerlekli Sandalye”ler ortopedik engellilere daha mutlu, daha kaliteli bir yaşamın kapısını aralayacaktır. Böyle bir sevince, mutluluğa ortak olmak duygularımızı ve duyularımızı geliştirir, zenginleştirir.

Saygıdeğer basın mensuplarımıza sergimizin duyurulması yönünde yapacakları haberlere engellilerimiz adına teşekkür ederim.

Azize NALAN BAKIR
MERSİN ORTOPEDİK ENGELLİLER DERNEĞİ
TEL : 0 324 238 10 68
FAX : 0 324 238 06 91
ADRES : Bahçe Mahallesi 4606 Sokak.No:17 Akdeniz /Mersin
Web sitesi : www.destekol.orgE-Posta :bilgi@destekol.orgBu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

Not: Bu kampanya Mersin Valiliği’nin 04/12/2009 tarih ve 12401 Sayılı OLUR izni kapsamında sürdürülmektedir.

Kampanyaya destek için Resim Sergisi
Mersin Ortopedik Engelliler Derneği’nin, il genelinde başlattığı ve Mersin Valiliği’nin de desteklediği Akülü Tekerlekli Sandalye Kampanyası sanatçıların dayanışması ve kampanya yararına bir sergi çalışması, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Sanat Galerisi’nde meraklısının beğenisine sunuldu. Serginin açılış kokteyline; Mersin Vali Yardımcısı Ahmet Hikmet Şahin, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Karasabun, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Çalışkan, MTSO Meclis Başkanı Faik Burakgazi ve çok sayıda sanatsever katıldı. Tuval üzerine yağlı boya çalışmalarının yanı sıra akrilik, litografi ve farklı tekniklerle çalışılan toplam 21 adet eserin yer aldığı sergiden elde edilecek gelirin kampanyaya bağışlanacağı belirtildi. Konuşmaların ardından kampanyaya katkıda bulunan kurum ve kuruluş temsilcilerine de bir ‘teşekkür plaketi’ sunuldu. Fiyatları 2 ile 10 bin TL arasında değişen toplam 21 adet çalışma satışa sunuldu. Sergide çalışmaları yer alan sanatçılar: “Ahmet Yeşil, Veli Mert, Turan Aksoy, Ahmet Albayrak, Yahya Bağcı, Kerem Bayraktar, Murat Çelik, Hakan Esmer, Gülten İmamoğlu, Ekrem Kahraman, Devabil Kara, Tülay Akan, Vedat Örs, Murat Özbakır, Ahmet Tekin, İbrahim Tokaslan, Mustafa Özbakır, Yeliz Selvi, Alp Ulukılıç ve Burhan Yıldırım

Fotoğraflar için aşağıya tıklayınız….

2010.04.16.Sergi